fbpx

Warszawa, Praga-Północ

Wyślij znajomemu

 
Cena
679 000 PLN
Powierzchnia
36,21 m2
Liczba pokoi
2
Piętro
4

Jeśli lubisz klimat starej Warszawy, cenisz zabytkowe kamienice, a wysokość mieszkania ma dla Ciebie znaczenie - oto mieszkanie idealne!

HISTORIA:
Ta wyjątkowa nieruchomość znajduje się w jednej z najatrakcyjniejszych części Warszawy - na warszawskiej Starej Pradze, przy ulicy Jagiellońskiej. Kamienica została wzniesiona w 1913-1914 roku, przez braci Ludwika i Gustawa Ahrens - właścicieli warszawskich garbarni. Architektem realizującym zlecenie został Stefan Baliński, który uczynił z niej wyjątkowe dzieło w stylu eklektycznym. Budynek łączy w sobie secesyjne zamiłowanie do ornamentu, widoczne na reprezentacyjnych klatkach schodowych, z wczesnym modernizmem, czego przykładem była awangardowa fasada kamienicy.
Sensację budziła winda, wówczas rzadkość. Praska kamienica braci Ahrens nie odbiegała standardem od zamożnych czynszówek w Śródmieściu. W 2017 roku ponadstuletni budynek został wpisany do rejestru zabytków. W trakcie prac okazało się, że we wnętrzach praskiej kamienicy zachowały się liczne elementy pierwotnego wyposażenia, w tym zabytkowe piece kaflowe czy niektóre drewniane elementy okien. Klatki schodowe nadal miały metalowe balustrady w stylu secesyjnym, na schodach zostały jeszcze ślady biało-czerwonego lastryko. W bramie ocalała ceramiczna posadzka, charakterystyczna dla najbardziej okazałych i najbogatszych kamienic pierwszego ćwierćwiecza XX wieku.

MIESZKANIE:
Oferowane mieszkanie składa się z 2 pokoi, oddzielnej sypialni, pokoju dziennego z kuchnią, łazienki wraz z toaletą. Całość powierzchni to 36,21m2. Do nieruchomości przynależy piwnica o powierzchni 2,94 m2.

LOKALIZACJA:
Ta wyjątkowa nieruchomość znajduje się w bliskiej odległości od stacji metra (około 5 minut spacerem), a znakomite usytuowanie budynku pozwala korzystać z najciekawszych atrakcji w Warszawie. Tramwaj do Starego Miasto zawiezie nas w ciągu 5 min, a zaraz obok kamienicy znajdują się liczne restauracje, kawiarnie, Kino Praha czy też Teatr Baj. Spokojnym spacerem dojdziemy do Warszawskiego ZOO, Parku Skaryszewskiego oraz na plaże Wisły.

Mieszkanie z założoną księgą wieczystą, czynsz: 430 PLN.

Ciekawi? Zapraszam!

Julita 604-783-780

  • Typ kuchni: Otwarta
  • Stan nieruchomości: Bardzo dobry
  • Ochrona: Tak
  • Teren ogrodzony: Tak
  • Dostępne od: 2021-05-01
  • Czynsz administracyjny: 430 PLN
Julita Famulska

Julita Famulska

Doradca ds. nieruchomości

Formularz Kontaktowy

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Proma Real Estate sp. z o.o. dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest Proma Real Estate sp. z o.o. z siedzibą przy Al. Wyzwolenia 8 lok 1, 00-870 Warszawa (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres dominika@promarealestate.pl lub karolina@promarealestate.pl… czytaj więcej

 

Najciekawsze oferty w jednym miejscu!